תמונה היום - 29 אוקטובר יציקת תקרה

תמונה היום - 29 אוקטובר יציקת תקרה
29 אוקטובר 2013 - יציקת תקרה קומת מסד

חשמל


חשמל


אני עדיין לא בחרתי קבלן חשמל , אבל כבר ביציקת הריצפה אני צריך את קבלן החשמל, מה עושים?
כדי לא להתעכב, ימים בפורים לפני היציקה,  קבלן השלד שלי מציע את שרותיו של קבלן חשמל, קבלן הבית לנושא חשמל,  שיבצע את הארקת היסוד תמורת תשלום סביר בלי כל התחיבות מצידי לבחור בו כקבלן החשמל שיבצע את כל עבודות החשמל בבית. נשמע הוגן למדי.
 
לפני יציקת הריצפה הראשונה כאשר הכלונסאות כבר נוצקו יש לבצע את הארקת היסוד של הבית. ביצוע הארקה מבוצע תוך כדי ניצול ברזל קורות היסוד (עובי הברזל חייב להיות מינימום 10 ממ"ר )
לקישור ביניהם ע"י ריתוך בחפיה של לא פחות מ 3 ס"מ בהקף כל הבית וחיבור הברזל לכלונסאות
ומשם הוצאת קוץ העשוי פלאח (לוחית) מגולוון שאינו מחליד ללוח החשמל, או לפס השוואה פוטנציאלית שאליו יחוברו כל המערכות הארקה.
 
 מטרת הארקת היסוד היא לוודא שבמקרה חרום של התחשמלות יזרום הזרם לאדמה במהירות המקסימאלית. לצורך זה יש לחבר את הארקה של כל הציוד החשמלי בבית להארקת היסוד. הארקת היסוד צריכה להתחבר ולהזרים את הזרם לאדמה.  כזכור לכם הכלונסאות מכילות את מוטות הברזל שיורדים לך הכלונס לעומק של 8-9 מטר, כלומר מוטות הברזל של הכלונס הם חיבור אידיאלי להארקה לאדמה.

ככל שמחברים להארקה יותר כלונסאות הרי זה משובח כי למעשה יש לנו יותר מוליכים במקביל לאדמה, חיבור במקביל של התנגדויות למי שזוכר את חוק אוהם הוא תמיד יותר קטן מההתנגדות הנמוכה ביותר. מספר מוטות ברזל מכלונסאות שונות שמחוברים במקביל, מקטין את ההתנגדות הכוללת ומאפשר לזרם לזרום "יותר מהר"  לאדמה.

לפי הקן אם איני טועה הההתנגדות המקסימאלית של =קוו הארקה הוא 0.9 אוהם.

 כמובן שבדקתי שהחשמלאי שהמליץ קבלן השלד הוא חשמלאי מוסמך ויודע את מלאכתו.

בקיצור, החשמלאי  חיבר במקביל את  כל הכלונסאות וריתך אליהם את כבל הארקה, הוא עבר מכלונס לכלונס וריתך  את  כבל הארקה למוטות הברזל של הכלונסאות שמגיעים ישירות לאדמה לעומק 8 מטר.

 

 

 

2 תגובות: